steve-jobs-apple-logo-wallpaper-apple-steve-jobs-hd-wallpaper

Steve Jobs a jeho nejznámější produkty

V dnešní článku se zaměříme na legendu IT Steva Jobse, konkrétně na jeho nejpřínosnější produkty. Zrovna dnes by měl 60ti leté výročí.

1. Apple I (1976)

První počítač, který sestrojil Steve Jobs a Steve Wozniak společně. Byla to pouze základní deska s 60 čipy, připojovala se k ní televize jako monitor a klávesnice. Jako pilotní projekt splnil očekávání.

applei

 

 

 

 

 

 

 

2. Apple II (1977)

Nástupce Apple I se stal prvním profesionální PC a nastartoval tak velmi slibnou kariéru firmy Apple. Na trh byl uveden v roce 1977. Stejně jako jeho předchůdce se připojoval k televizi nebo monitoru, ale oproti němu již zvládal zobrazit základní barevné spektrum. Běžel na něm OS Integer Basic (Wozniak).

appleiipd2

 

 

 

 

 

 

 

3. Macintosh (1984)

Dalším v řadě je Macintosh jeden z nejznámějších od firmy Apple, první počítač s grafickým rozhraním, rychlý a lehce ovladatelný. Díky němu se rozšířilo používání aplikací. Například již v této době vznikl Adobe Photoshop.

128

 

 

 

 

 

 

 

4. LaserWriter (1985)

Tentokrát se nejedná o PC, ale dostáváme se do roviny příslušenství, konkrétně jde o první laserovou tiskárnu a již v této době podporovala sdílení přes síť, což byla její hlavní výhoda. Ve spojení s Macintoshem šlo o velmi silný nástroj pro práci i pro tvorbu.

237714_large

 

 

 

 

 

 

 

5. NeXT Computer (1988)

V roce 1985 odešel Steve Jobs z Applu a založil si menší společnost jménem NeXT a za cíl měli vytvořit výkonný počítač určený pro školy, firmy, atd. Počítač vskutku slušný výkon měl, ale muselo se za něj pořádně zaplatit, což většinu uživatelů odradilo. I přes tuto nevýhodu byl počítač velmi vhodný pro náročnější uživatele a dokonce na něm vznikali první základy a standardy internetu (HTML, HTTP a první prohlížeč). PC řídil OS NextStep, firmu po nějaké době koupil překvapivě Apple a tento OS se stal jádrem pro budoucí OS Applu.

76340_2

 

 

 

 

 

 

6. iMac (1998)

První PC, který Steve Jobs po návratu to Applu sestavil je velmi zvláštní. PC nemá žádný case, všechen hardware je implementován v samotném monitoru. Obsahoval mnoho moderních vychytávek  mezi ně patřil například USB port, CD mechanika, atd. I když v této době byly diskety stále jedno z hlavních medií pro ukládání dat iMac již disketovou mechaniku neobsahoval.

maxresdefault (1)

 

 

 

 

 

 

7. iPod (2001)

Už se pomalu, ale jistě dostáváme do současnosti. Opět jde o odbočení od PC odvětví. Šlo vlastně o MP3 přehrávač s velmi pěknou kapacitou 5GB. Stal se symbolem díky svému bílému designu a kruhovému ovládání. Apple po úspěchu první verze, logicky začal původní produkt rozšiřovat. V dnešní době je ještě k dostání, ale už ho zcela nahradily chytré telefony a streamovaná média.

Apple's New ortable Music Player

 

 

 

 

 

 

 

 

8. iTunes Store

Dalším skvělým počinem Steva Jobse byl hudební portál iTunes, kde se dala nakoupit všechna hudba, na kterou si člověk vzpomněl, samozřejmě to skvěle fungovalo spolu s iPodem.

itunes_1

 

 

 

 

 

 

 

9. iPhone (2007)

Všemi známý iPhone jsou vlastně 3 zařízení v jednom, mobilní telefon, MP3 přehrávač a internetový prohlížeč. Na svojí dobu to byl revoluční produkt. Přinesl spoustu nových věcí, které se využívají doteď. Například dotykový displej bez klávesnice, uživatelské grafické rozhraní, atd. Dalším zlomovým bodem bylo zavedení App Store v roce 2008, který vlastně umožňoval stahovat a vyvíjet aplikace od třetích stran avšak se zpětnou kontrolou od Applu. iPhone se dál samozřejmě vyvíjí a dlouho ještě bude, protože se jedná o velmi atraktivní produkt.

stažený soubor (1)

 

 

 

 

 

 

10. iPad (2010)

Tablet, který měl být představen po uvedení iPhonu na trh, ovšem Steve Jobs tento projekt odsunul a věnoval se pilování iPhonu, což se v dlouhodobém hledisku určitě vyplatilo. iPad přišel na světlo světa v roce 2010 a měl velmi rozporuplné reakce. V iPadu nebyl vůbec použit flash a ani nešel dodatečně doinstalovat. Místo toho využíval HTML-5, což Steve Jobs správně předpověděl a díky tomu se iPad okamžitě dostal na vrchol. Aplikace byly kompatibilní s iPhonem avšak problém je velký displej, proto Apple ještě připravil menší verzi a to 7,9 palce.

hero_ipadair2_ipadmini3_2014

 

 

 

 

 

 

 

Source HERE: Zive.cz

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat