19215_dying-light-game

Dying Light – Dead Island v novém kožichu

Určitě každý z nás si občas rád něco zahraje, tak pro odlehčení dneska jeden článek na toto téma. Konkrétně se podíváme na novinku jménem Dying Light. Pro začátek se podíváme na příběh hry, pokud již někdo z Vás hrál Dead Island, hra je velmi podobného ražení, ale v některých ohledech Dying Light převyšuje svého předchůdce. Zápletka hry není nic nového, virus napadl město Harran a Vy jako voják GRE jste vhozen přímo do místa dění za účelem získat jakési dokumenty. Postupem hry zjišťujete, že situace není tak, jak vypadala ze začátku, jak to bývá zvykem dojde ke spoustě zvratů.

                                       

                                                                          Trailer ke shlédnutí 

Hra velmi příjemně spojuje dohromady několik aspektů a to akci, parkour, hororové, RPG prvky, atd. Takže nejde pouze o bezmyšlenkovité zabíjení zombíí, ale každý si najde svůj styl, jak hrou postupovat, pokud Vás bavil titul Mirrors Edge, tak Dying Light je ještě okořeněné o spoustu akce, zajímavých úkolů, které se díky bohu neopakují, některé jsou velmi originálně zpracované. Přidejte k tomu ještě možnosti craftingu itemů + 3 různé dovednostní stromy, velmi pěkně zpracovanou grafiku a máte z toho zábavu na dlouhé večery. Když už jsme u té herní doby, tak pro mě představuje velké plus, většina her Vám v dnešní době vydrží na 8-10h, ale v případě Dying Light je to minimálně 2x tolik. Hra obsahuje spousty alternativních úkolů, výzev a mnoho dalšího, takže pokud nejedete jenom hlavní mise, hra Vám vydrží poměrně dlouho a ani se nestane stereotypní.

Další plus, o kterém bych se rád zmínil je střídání dne a noci. V noci jsou zombies mnohem agresivnější a objevují se i nové nebezpečnější druhy. Ve hře lze využít spánku v určených lokacích, ale sem tam se objeví i mise, která lze splnit pouze v noci nebo prostě nestihnete včas dorazit do úkrytu a poté nastává ta pravá hororová zábava. Kde Vás jediný zvuk nebo rychlý pohyb prozradí a jediné co Vám zbyde je utíkat do nejbližšího úkrytu. Na druhou stranu jste za hru v noci odměněni XP bonusem.

RPG prvky jsou dalším plusovým aspektem hry. Konkrétně jde o 3 dovedností stromy, každý z nich má vlastní „XP“ bar po jehož naplnění je Vám přidělen jeden bod do konkrétního stromu. Každý strom je specifický a pomůže Vám v určité oblasti. Konkrétně jde o skilly Survivor, Agility a Power myslím že není potřeba vysvětlovat o čem v každém stromu jde. XP získáváte využíváním těchto technik např. za plnění misí dostáváte Survivor XP, za zabíjení zombies Power, atd.

dying-light-skill-trees

Agility Tree

Skill menu

Skill menu

 

 

 

 

Podobně jako v Dead Island lze využívat crafting itemů. Nelze přímo vyrábět zbraně pouze vylepšení na zbraně a různé vychytávky, které Vám pomohou při boji se zombies, ať už to jsou petardy na odlákání pozornosti, lékárničky na vyléčení nebo rovnou molotov na pořádné barbecue.  Suroviny na crafty sbíráte všude po městě, avšak jsou zde i speciální suroviny, které se získávají velmi těžko, postupem hrou získáváte lepší a lepší upgrady zbraním, které nacházíte buď v truhlách nebo na těžko dostupných místech, kde je třeba využít parkurového umění.

dying_light_blueprints

Crafting Menu

Map of Harran

Map of Harran

 

 

 

 

 

 

To je tak vše co potřebujete pro začátek vědět, teď se stačí jen pustit do hraní a zažít skvělou atmosféru na vlastní kůži, ještě bych zmínil jedno plus, hru lze hrát v kooperativním režimu nebo si můžete zahrát i za tu špatnou stranu a zkusit své kamarády sežrat zaživa.

Takže kdo se nudí, vyrazte na „procházku“ městem plným zombies, zábavy a akce, určitě nebudete litovat!!!

 

 

 

 

 

 

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *