101713coletoon

Další perlička americké NSA

V této době jsou informace jednou z nejmocnějších zbraní. Firma Kaspersky Lab odhalila velmi zajímavou a závažnou věc a to, že americká Bezpečností agentura NSA údajně infikovala úplně nové PC, škodlivým kódem, který jim umožní sledovat aktivitu na příslušném stroji. Kód se skrýval ve firmwaru HDD a tím byl vlastně skoro nezjistitelný pokud dotyčný nevěděl po čem pátrat. Plus ani nezáleželo jaký systém nebo antivirový program používáte, vir se šíří hardwarově.
Jakmile se PC připojí k síti, tak NSA měla vlastně volný přístup ke všem Vašim datům. Toto se prý děje již od roku 2001 a infikované stroje našli až ve 30ti zemích, konkrétně ČR na seznamu zatím není.
Samozřejmě první za kým se šlo, byli samotní výrobci diskových jednotek (WD, Seagate, IBM, …) většina společností odmítla jakékoliv spojení s virem nebo situaci komentovat. Podle expertů z Kaspersky Lab není vůbec jednoduché škodlivý kód do firmwaru importovat, spíše je to nemožné, pokud by ovšem neměli k dispozici samotné soubory s firmwarem a ty nejsou veřejně dostupné.
Každopádně tohle není první vroubek NSA, již dříve měli problém, konkrétně, když jejich bývalý analytik E. Snowden vynesl informace o „špionáži“ německých telefoních operátorů.

Source HERE: LINK
Související články:
NSA a němečtí tel. operátoři
E. Snowden

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *